logo

Taneční studio Circus! Ostrava

Taneční studio se specializuje prvořadě na Pole dance - tance na tyči. Kromě kurzů pole dance však nabízíme i další kurzy s pole dance úzce související, Flirt dance, Sexy - Flexi, Balet, Contemporary, Kruhový trénink, Aerial Hoop a Fly Yoga - AY Fly Training®. Všechny kurzy probíhají v malých skupinkách, které zaručují individuální přístup lektorek ke každé z klientek. Nabízíme pravidelné kurzy, workshopy a vystoupení. Studio Circus! se nachází v centru Ostravy a je dobře dostupné autem i MHD.

Pole Princess

Naše studio je jediným pořadatelem Pole Princess
Rádi bychom Vás pozvali na již 3. ročník soutěže Pole Princess, které naše Czech pole & aerial sports federation (CPASF) přislíbila záštitu. Pole Princess je první celorepubliková pole dance soutěž zaměřená přímo na děti od 6 do 17 let. Jejím pořadatelem je Circus! Dance Studio Ostrava a Nový Jičín, které jako vůbec první studio v České republice začalo vyučovat pole dance pro děti v pravidelných kurzech, a proto se tak rozhodlo být i první v uspořádání dětské soutěže v tomto krásném sportu. Díky dvěma kategoriím se můžou účastnit jak začátečníci, tak i pokročilé děti. Navíc budou děti rozčleněny i věkově tak, aby soutěžily v adekvátní kategorii svému věku. Novinkou pro ročník 2018 je přidání kategorie chlapci, případné rozčlenění kategorie doubles, zahraniční porotce a mnoho dalších překvapení. Soutěž se bude konat 10. března 2018 v Bernarticích nad Odrou u Nového Jičína.Na všechna tři vítězná místa v každé z kategorií opět čekají kouzelné, ručně vyráběné, korunky. Vítězky každé kategorie se budou moci pyšnit titulem Pole Princess 2018. Každá finalistka obdrží krásné dárečky a soutěžící na prvních třech místech navíc i další dárky včetně tréninkového oblečení na pole dance a dalších doplňků.

Poleprincess Poleprincess
evap

Naše kurzy

Pole dance
Tanec na tyči dobývá srdce žen po celém světě. Komplexně posiluje a tvaruje celé tělo a nejen to! Pomůže vám se odreagovat, probudit v sobě ženskou smyslnost, vášeň a posílí sebevědomí. Prohlédněte si naši fotogalerii.

Flirt dance
Je velmi svůdný tanec spojující prvky orientálního tance, latiny, jógy, pilates a baletu. Objevují se v něm i striptýzové pózy, které dodávají tanci jiskru a díky kterým se stává velice smyslným. Flirt dance je účinná forma protažení a posílení celého těla, obzvláště kritických partií, jako například hýždě, stehna nebo břicho. Hlavní kouzlo flirt dance je ale ve zvýšení sebevědomí a uvědomnění – si své ženskosti. Pomalé krouživé pohyby jsou pro ženské tělo přirozené a proto je tento druh tance ženám velice blízký.


AY Fly Training®
AY Fly Training® je kardiovaskulární cvičení s jednoduchým průběhem, vzrušující pro mozek i tělo. Efektivně zapojuje všechny svalové skupiny. Umožňuje pohyb v 3D prostoru v neuvěřitelných pozicích a tvarech, ve stavu beztíže, pomocí speciální houpací sítě – vyrobené z tkaniny, která je testována na nosnost až 500 kg a pomocí speciální vysoce kvalitní konstrukce a spojovacího materiálu ukotvena ke stropu. Více na stránkách www.mb-fly.com.


Aerial hoop (akrobacie v kruhu)
Aerial Hoop neboli závěsný kruh je tak trochu uměním, sportem, tancem, akrobacií a zábavou dohromady. Vyzkoušíte si tento sexy sport a nebudete chtít přestat. Lekce jsou určeny pro naprosté nováčky. Na začátku se rozcvičíme choreografií na zemi, zaposilujeme, protáhneme a poté se budeme učit prvky v kruhu.

hoop


AcroYoga
AcroYoga, Akrobatická jóga neboli také partnerská jóga je cvičení, které kombinuje techniku klasických jógových prvků a práce s „druhým“ tělem převzatou z thajské masáže. Vede k lepšímu uvědomění a prožití jógových pozic, které děláme za pomocí partnera anebo současně oba najednou.

Acro


Sexy - Flexi
Sexy-Flexi strečink je speciální způsob pomalé pohybové aktivity, jež slouží k protahování svalů (stretch = natáhnout, natahovat). Zároveň zvětšuje kloubní pohyblivost a slouží též k odstraňování jak svalového, tak psychického napětí. Úkolem strečinku je optimálně protáhnout svaly a rozvíjet kloubní pohyblivost bez vedlejších nepříznivých účinků, snížit svalové napětí po pohybové činnosti a udržet svaly v pružnosti.


Contemporary dance
Contemporary dance - Současný tanec, uvolnění a otevření těla, nejen fyzická a umělecká ale i duševní činnost. Práce s pohybem samotným. Uvědomění si celého těla a hledání způsobu jak ho dokonale ovládat. I v naprostém uvolnění se skrývá obrovské soustředění na vlastní tělo. Některé techniky: floorwork, up side down, improvizace …atd. Část hodiny bude zaměřena na protahovací metody tak, abyste krásně zvládali rozsahové prvky s důrazem na zvýšení flexibility zad, ramen a kyčlí.

balet


Kruhový trénink - Work out
Cvičení se týká především práce s vlastním tělem, popřípadě pomůckami s důrazem především na dynamiku, sílu a balanc. Krátký intenzivní trénink ke zvýšení fyzické zdatnosti. Ideálně se hodí jako doplněk pro všechny druhy sportu ale i pro ty, kteří chtějí budovat sílu a vypracovat své tělo.

Pozitivní vlastnosti, tedy hlavní důvody cvičení:
Tréning je určen pro kohokoliv bez ohledu na pohlaví a věk.
Není náročný na čas (45-60min).
Variabilní cvičení, cviky se budou obměňovat a tím neustále přizpůsobovat trénink.
Jednoduché cviky, které zvládne každý.
Motivace, zábava a vzájemná podpora. Všeobecně je vzrůstající zájem o cvičení a plno lidí neví jak cvičit, neznají techniku cviků, zkrátka jak začít. Snahou tedy bude vás trénovat tak, abyste byli spokojeni sami ze sebou a tím jak se neustále zdokonalujete a získáváte formu.

kruhovy

Lektorky

Eva
Mé první setkání s tancem bylo v 6 letech, když jsem začala s baletem na Základní umělecké škole. I přes zdravotní omezení ve mě radost, láska a posedlost tancem zůstala. Tyto pocity z tance se snažím předávat i mým dvěma dětem. V poslední době se věnuji hlavně vedení našich tanečních studií. Pole dance je fantastické spojení fitness, akrobacie a tance, kterým dokážete znázornit jakýkoliv pocit a emoci. Proto bych velice ráda předávala mé zkušenosti dále. Neustále na sobě pracuji a vzdělávám se viz. školení a workshopů níže.

evap
evap

Eva
K tanci jsem se dostala poměrně pozdě, a to až na střední škole, kdy jsem na pozvání kamarádky přišla na trénink dívčí taneční skupiny při Domě dětí v Novém Jičíně, která se věnovala převážně latinským formacím. Už tehdy mi bylo jasné, že tanec je přesně to pravé. Brzy jsme začaly vystupovat a po změně trenérky, se kterou přišla i změna repertoáru a základy moderních tanců, přibyla i nějaká vyhraná soutěž. Na vysoké škole jsem začala navštěvovat Fit Klub Perfekt v Opavě, kde jsem získala další cenné zkušenosti a setkala se s profesionálními trenérkami, které jsou dodnes mými trenérskými vzory. Začala jsem s latino-aerobikem, Nike dance sestavami od Jamieho Kinga – latinou, afrem, dancehallem, bollywoodem, hip-hopem a pokračovala hodinami streetdance až k horké novince Flirt dance.

A je jasné, že od flirtu byl už jenom malý krůček k taneční tyči, která se stala největším objevem mého tanečního života. Pole dance se aktivně věnuji 3 roky a půl a můžu říct, že se z něj stala droga. Je to jedno z nejkrásnějších vyjádření sama sebe a naprosto neskutečná zábava a proto jsem se rozhodla šířit své nadšení dále. Mezi mé trenérské zkušenosti patří zejména spolupráce na vedení dětského tanečního kroužku Bailerico, čtyřleté trenérství kurzu streetdance pro děti i dospělé v Novém Jičíně a půlroční vedení kurzů pole dance ve Fit Klubu Perfekt v Opavě.

Školení lektorek Circus! Ostrava a Nový Jičín

MTV dance basic diplom Face Czech
Streetdance diplom Face Czech
Jazz and Modern dance diplom Face Czech
Taneční semináře Roots Company Ostrava, Taneční škola Mládí Ostrava, Beat-Up Ostrava, Alyaschca Crew Olomouc, Sabina Škodová,
Semináře Flirt dance – Věra Macošková, Fit klub Perfekt Opava Kateřina Krejčová, Centrum Tance Brno
Víkendový kurz závěsné akrobacie na šálách, Ceiline, Salvi Salvatore (FRA), Cirqueon Praha, listopad 2011
Víkendový kurz závěsné akrobacie na lanech a šálách, Stéphanie N´Duraine (SUI), Cirqueon Praha, červen 2011
Letní cirkusová dílna – kurz závěsné akrobacie na hrazdách, Legrando Brno-Lužánky, červen 2011
Flirt kemp 2011 – 26.-27.11.2011, Centrum Tance Praha
6. místo na Prvním Mistrovství ČR v pole dance, Praha, červen 2012
Trapéz workshop, Brno, duben 2013
AY Fly Training® – antigravity style – Level 1 Instructor training, Uherské Hradiště, květen 2013

Semináře pole dance
Viva Vertical Malaisia, Centrum Tance Praha, červenec 2010
Růženka Halamková (CZE), Centrum Tance srpen 2010 Jenyne Butterfly (USA), Eledance Zurich, Švýcarsko, říjen 2010
Jenyne Butterfly (USA), Loft 1 Zurich, Švýcarsko, říjen 2010
Viorika Vencheto (RUS), Firefly Praha, únor 2011
Alesia Vazmitsel (SUI), Bern, Švýcarsko, březen 2011
Zoraya Judd (USA), Bern, Švýcarsko, březen 2011
Mai Sato (JPN), Firefly Praha, duben 2011
Oona Kivela (SWE), Citadela-Mefisto Brno, květen 2011
Alesia Vazmitsel (SUI), Firefly Praha, květen 2011
Viva Vertical Malaisia, Centrum Tance Praha, červenec 2011
Jenyne Butterfly (USA), Tricks and Transitions, Budapešť, září 2011
Jenyne Butterfly (USA), Spin Sister, Budapešť, září 2011
Marion Crampe (ITA), Dance institut Blanca, říjen 2011
Karol Helms (USA), Vídeň, listopad 2011
Gal Benron (Izrael), Praha Pole Time, prosinec 2011
Liza Szabo (Hungary) Brno Dance institut Blanca, prosinec 2011
Laurence Hilsum (France), Praha Pole Time, leden 2012
Evgeny Greshilov (RUS), Praha Firefly, únor 2012
Valerie Bonalume (ITA), Brno, Dance institut Blanca, březen 2012
Jess Leanne Norris (GBA), Budapešť, Maďarsko, březen 2012
Rafaela Montanarro (BRA), Praha, červenec 2012
Nadia Sharif (USA), Praha, srpen 2012
Jenyne Butterfly (USA), Brno, září 2012
Jess Leanne Norris (GBA), Brno, listopad 2012
Michelle Stanek (USA), Brno, červenec 2013