logo

Taneční studio Circus! Ostrava

Taneční studio se specializuje prvořadě na Pole dance - tance na tyči. Kromě kurzů pole dance však nabízíme i další kurzy s pole dance úzce související, Flirt dance, Sexy - Flexi, Balet, Contemporary, Kruhový trénink, Aerial Hoop a Fly Yoga - AY Fly Training®. Všechny kurzy probíhají v malých skupinkách, které zaručují individuální přístup lektorek ke každé z klientek. Nabízíme pravidelné kurzy, workshopy a vystoupení. Studio Circus! se nachází v centru Ostravy a je dobře dostupné autem i MHD.

evap

Naše kurzy

Pole dance
Tanec na tyči dobývá srdce žen po celém světě. Komplexně posiluje a tvaruje celé tělo a nejen to! Pomůže vám se odreagovat, probudit v sobě ženskou smyslnost, vášeň a posílí sebevědomí. Prohlédněte si naši fotogalerii.

Flirt dance
Je velmi svůdný tanec spojující prvky orientálního tance, latiny, jógy, pilates a baletu. Objevují se v něm i striptýzové pózy, které dodávají tanci jiskru a díky kterým se stává velice smyslným. Flirt dance je účinná forma protažení a posílení celého těla, obzvláště kritických partií, jako například hýždě, stehna nebo břicho. Hlavní kouzlo flirt dance je ale ve zvýšení sebevědomí a uvědomnění – si své ženskosti. Pomalé krouživé pohyby jsou pro ženské tělo přirozené a proto je tento druh tance ženám velice blízký.


AY Fly Training®
AY Fly Training® je kardiovaskulární cvičení s jednoduchým průběhem, vzrušující pro mozek i tělo. Efektivně zapojuje všechny svalové skupiny. Umožňuje pohyb v 3D prostoru v neuvěřitelných pozicích a tvarech, ve stavu beztíže, pomocí speciální houpací sítě – vyrobené z tkaniny, která je testována na nosnost až 500 kg a pomocí speciální vysoce kvalitní konstrukce a spojovacího materiálu ukotvena ke stropu. Více na stránkách www.mb-fly.com.


Aerial hoop (akrobacie v kruhu)
Aerial Hoop neboli závěsný kruh je tak trochu uměním, sportem, tancem, akrobacií a zábavou dohromady. Vyzkoušíte si tento sexy sport a nebudete chtít přestat. Lekce jsou určeny pro naprosté nováčky. Na začátku se rozcvičíme choreografií na zemi, zaposilujeme, protáhneme a poté se budeme učit prvky v kruhu.

hoop


AcroYoga
AcroYoga, Akrobatická jóga neboli také partnerská jóga je cvičení, které kombinuje techniku klasických jógových prvků a práce s „druhým“ tělem převzatou z thajské masáže. Vede k lepšímu uvědomění a prožití jógových pozic, které děláme za pomocí partnera anebo současně oba najednou.

Acro


Sexy - Flexi
Sexy-Flexi strečink je speciální způsob pomalé pohybové aktivity, jež slouží k protahování svalů (stretch = natáhnout, natahovat). Zároveň zvětšuje kloubní pohyblivost a slouží též k odstraňování jak svalového, tak psychického napětí. Úkolem strečinku je optimálně protáhnout svaly a rozvíjet kloubní pohyblivost bez vedlejších nepříznivých účinků, snížit svalové napětí po pohybové činnosti a udržet svaly v pružnosti.


Balet
Balet neboli klasický tanec dává základ takřka všem druhům tance, pohybové kultuře a v neposlední řadě správnému držení těla. Měl by patřit mezi taneční základy všech, kteří se chtějí věnovat nebo se již věnují jakémukoli tanci. Budeme se zabývat cvičením u tyče, práci paží na „volnosti“ (v prostoru) a to vše pak spojíme v drobné taneční variace či větší choreografie.

balet


Contemporary dance
Contemporary dance - Současný tanec, uvolnění a otevření těla, nejen fyzická a umělecká ale i duševní činnost. Práce s pohybem samotným. Uvědomění si celého těla a hledání způsobu jak ho dokonale ovládat. I v naprostém uvolnění se skrývá obrovské soustředění na vlastní tělo. Některé techniky: floorwork, up side down, improvizace …atd. Část hodiny bude zaměřena na protahovací metody tak, abyste krásně zvládali rozsahové prvky s důrazem na zvýšení flexibility zad, ramen a kyčlí.

balet


Kruhový trénink - Work out
Cvičení se týká především práce s vlastním tělem, popřípadě pomůckami s důrazem především na dynamiku, sílu a balanc. Krátký intenzivní trénink ke zvýšení fyzické zdatnosti. Ideálně se hodí jako doplněk pro všechny druhy sportu ale i pro ty, kteří chtějí budovat sílu a vypracovat své tělo.

Pozitivní vlastnosti, tedy hlavní důvody cvičení:
Tréning je určen pro kohokoliv bez ohledu na pohlaví a věk.
Není náročný na čas (45-60min).
Variabilní cvičení, cviky se budou obměňovat a tím neustále přizpůsobovat trénink.
Jednoduché cviky, které zvládne každý.
Motivace, zábava a vzájemná podpora. Všeobecně je vzrůstající zájem o cvičení a plno lidí neví jak cvičit, neznají techniku cviků, zkrátka jak začít. Snahou tedy bude vás trénovat tak, abyste byli spokojeni sami ze sebou a tím jak se neustále zdokonalujete a získáváte formu.

kruhovy

Lektorky

Eva
Mé první setkání s tancem bylo v 6 letech, když jsem začala s baletem na Základní umělecké škole. I přes zdravotní omezení ve mě radost, láska a posedlost tancem zůstala. Tyto pocity z tance se snažím předávat i mým dvěma dětem. V poslední době se věnuji Flirt dance a velice intenzivně Pole dance. Je to fantastické spojení fitness, akrobacie a tance, kterým dokážete znázornit jakýkoliv pocit a emoci. Proto bych velice ráda předávala mé zkušenosti dále. Neustále na sobě pracuji a vzdělávám se viz. školení a workshopů níže.

evap
evap

Eva
K tanci jsem se dostala poměrně pozdě, a to až na střední škole, kdy jsem na pozvání kamarádky přišla na trénink dívčí taneční skupiny při Domě dětí v Novém Jičíně, která se věnovala převážně latinským formacím. Už tehdy mi bylo jasné, že tanec je přesně to pravé. Brzy jsme začaly vystupovat a po změně trenérky, se kterou přišla i změna repertoáru a základy moderních tanců, přibyla i nějaká vyhraná soutěž. Na vysoké škole jsem začala navštěvovat Fit Klub Perfekt v Opavě, kde jsem získala další cenné zkušenosti a setkala se s profesionálními trenérkami, které jsou dodnes mými trenérskými vzory. Začala jsem s latino-aerobikem, Nike dance sestavami od Jamieho Kinga – latinou, afrem, dancehallem, bollywoodem, hip-hopem a pokračovala hodinami streetdance až k horké novince Flirt dance.

A je jasné, že od flirtu byl už jenom malý krůček k taneční tyči, která se stala největším objevem mého tanečního života. Pole dance se aktivně věnuji 3 roky a půl a můžu říct, že se z něj stala droga. Je to jedno z nejkrásnějších vyjádření sama sebe a naprosto neskutečná zábava a proto jsem se rozhodla šířit své nadšení dále. Mezi mé trenérské zkušenosti patří zejména spolupráce na vedení dětského tanečního kroužku Bailerico, čtyřleté trenérství kurzu streetdance pro děti i dospělé v Novém Jičíně a půlroční vedení kurzů pole dance ve Fit Klubu Perfekt v Opavě.

Lenka
Od svých šesti let jsem se věnovala závodně krasobruslení. Trénovala jsem každý den skoro 5 let a pak přišel ten den. Byla jsem se podívat na taneční koncert na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě - a bylo mi to jasné. CHCI TANČIT BALET. Následující rok jsem zkusila přijímací zkoušky a nějakým zázrakem jsem v září roce 2006 nastoupila. V průběhu studia jsem si své obzory rozšířila nejen o balet, ale také o taneční gymnastiku, lidový tanec, moderní tanec, tanec s partnerem, a flamenko. Navštívila jsem plno nejrůznějších seminářů a workshopů a přesto (po 8.letech) tvrdím, TANEC JE MŮJ ŽIVOT. Takže pokud se Vám tanec líbí a chcete zkusit vyjádřit své pocity pomocí jakéhokoli pohybu, přijďte za námi do studia Circus! a uvidíte, že budete velmi mile překvapeni.

evap
klara

Klára
Tanec jsem si zamilovala už na základní škole, kdy jsem začala navštěvovat klasický balet. Tomu jsem se věnovala několik let a zkusila jsem si i tanec na špičkách. Ve třinácti letech jsem začala závodně tancovat za tým jesenických mažoretek Crazy Girls v tanečním studiu Lady Jurkové. Rok na to jsem se přidala k dalšímu závodnímu týmu roztleskávaček v tanečním studiu Lenky Bachové. Bylo to nádherné období plné evropských festivalů, a také soutěží a úspěchů i na mezinárodní úrovni. Následovala několikaletá pomlka, kdy jsem jen příležitostně navštěvovala hodiny dance aerobiku. Dlouho jsem nemohla najít cvičení nebo tanec, který by mě naplňoval. Naštěstí jsem nedávno objevila úžasné studio Circus! v Ostravě s ještě úžasnějšími lektorkami.

Díky těmto slečnám mi Pole dance nesmírně přirostl k srdci. Vnímám ho jako spojení krásného tance, flexibility, síly, ladnosti, vášně, energie, velké dřiny a především vyjádření osobnosti tanečnice případně tanečníka. Líbí se mi, že si každý může pole dance interpretovat po svém. Nezáleží na věku, postavě, pohlaví, dokonce ani na stylu tance. Každý může v pole dance vyjádřit svou osobnost a sám si zvolí styl, který je mu blízký. Moc se těším na další a další hodiny tréninku v nádherném studiu v Ostravě, které má přátelskou a milou atmosféru.

Jana
Od mala jsem milovala tanec. Nikdy jsem však nenašla dost odvahy věnovat se mu naplno. Navštěvovala jsem, hodiny aerobiku, a oblíbila si spinning.. Až životní cesty mě přivedly do Dance studia FIREFLY Nový Jičín - dnešního Circus! Dance studia. Nejprve jsem si chtěla POLE DANCE jen vyzkoušet, ale zalíbil se mi natolik že už po měsíci jsem měla tyč doma. Tanec se stal mou vášní...a všechna ta dřina a námaha za ten krásný výsledek stojí!!! Velmi osobitý a přátelský přístup skvělých lektorek mě natolik oslovil, že když se otevíralo nádherné a vymazlené studio Circus! v Ostravě, chtěla jsem být u toho. Tady jsem si také poprvé vyzkoušela AY FLY TRAINING...

evap

Musím přiznat že mě naprosto pohltila. Každá hodina, když poznávám nové lidičky mě neskutečně nabíjí, dává spoustu energie a moc se na ni těším! Je to nádherný a vzrušující pocit, kdy se pomocí houpací sítě dokážete přenést do stavu beztíže.Vyzkoušíte neuvěřitelné pozice a pohyb ve 3D prostoru. Fly Yoga - je krásným spojením cvičení, které posílí a tvaruje celé tělo , cvičení vzrušující mozek i tělo a také skvělý relax u kterého si báječně vyčistíte hlavu. Přijďte si zalétat a vyzkoušet tenhle jedinečný pocit.... Těšíme se na Vás!!!

ivon

Ivon
Jmenuji se Ivona a tanci se věnuji od 13 let. Začala jsem v kurzu mažoretek, kde jsem se zanedlouho stala velitelkou. Jelikož náš trenér nebyl spokojený s našimi neohebnými těly, našel nám taneční kroužek, který poskytoval celkovou taneční průpravu. Odhalila jsem tak dokonalý svět baletu, lidového, moderního a scénického tance. Týdny jsem trávila na tanečním sále, víkendy na soutěžích a soustředěních obklopena krásnými kostými, lidmi a nenahraditelnými zážitky. Po vysoké škole jsem se začala věnovat stepu a fitness. Po změně práce jsem bohužel musela stepařské boty načas odložit a hledala jsem něco, co by mě tak fascinovalo jako scénický tanec.

Kde bych se cítila jako žena a sexy kráska zároveň, co by mi zformovalo postavu, zlepšovalo rozsah a bylo pro mě velkou výzvou. Odpověď jsem našla v tanečním stylu zvaném poledance. Tanec na tyči vám dodává sebevědomí, je to láska na první a poslední pohled, je z něj krásný zadeček, vypracované ruce, ploché bříško, štíhlé nekonečně dlouhé nohy a úsměv na tváři po vydařeném cviku. Chcete se na okamžik cítit hvězdně? Tak neváhejte a přijďte si se mnou zatančit a uvidíte, že tu radost budeme sdílet spolu. Těším se na vás a na naše hodiny. Na tančenou, Ivona.

Školení lektorek Circus! Ostrava a Nový Jičín

MTV dance basic diplom Face Czech
Streetdance diplom Face Czech
Jazz and Modern dance diplom Face Czech
Taneční semináře Roots Company Ostrava, Taneční škola Mládí Ostrava, Beat-Up Ostrava, Alyaschca Crew Olomouc, Sabina Škodová,
Semináře Flirt dance – Věra Macošková, Fit klub Perfekt Opava Kateřina Krejčová, Centrum Tance Brno
Víkendový kurz závěsné akrobacie na šálách, Ceiline, Salvi Salvatore (FRA), Cirqueon Praha, listopad 2011
Víkendový kurz závěsné akrobacie na lanech a šálách, Stéphanie N´Duraine (SUI), Cirqueon Praha, červen 2011
Letní cirkusová dílna – kurz závěsné akrobacie na hrazdách, Legrando Brno-Lužánky, červen 2011
Flirt kemp 2011 – 26.-27.11.2011, Centrum Tance Praha
6. místo na Prvním Mistrovství ČR v pole dance, Praha, červen 2012
Trapéz workshop, Brno, duben 2013
AY Fly Training® – antigravity style – Level 1 Instructor training, Uherské Hradiště, květen 2013

Semináře pole dance
Viva Vertical Malaisia, Centrum Tance Praha, červenec 2010
Růženka Halamková (CZE), Centrum Tance srpen 2010 Jenyne Butterfly (USA), Eledance Zurich, Švýcarsko, říjen 2010
Jenyne Butterfly (USA), Loft 1 Zurich, Švýcarsko, říjen 2010
Viorika Vencheto (RUS), Firefly Praha, únor 2011
Alesia Vazmitsel (SUI), Bern, Švýcarsko, březen 2011
Zoraya Judd (USA), Bern, Švýcarsko, březen 2011
Mai Sato (JPN), Firefly Praha, duben 2011
Oona Kivela (SWE), Citadela-Mefisto Brno, květen 2011
Alesia Vazmitsel (SUI), Firefly Praha, květen 2011
Viva Vertical Malaisia, Centrum Tance Praha, červenec 2011
Jenyne Butterfly (USA), Tricks and Transitions, Budapešť, září 2011
Jenyne Butterfly (USA), Spin Sister, Budapešť, září 2011
Marion Crampe (ITA), Dance institut Blanca, říjen 2011
Karol Helms (USA), Vídeň, listopad 2011
Gal Benron (Izrael), Praha Pole Time, prosinec 2011
Liza Szabo (Hungary) Brno Dance institut Blanca, prosinec 2011
Laurence Hilsum (France), Praha Pole Time, leden 2012
Evgeny Greshilov (RUS), Praha Firefly, únor 2012
Valerie Bonalume (ITA), Brno, Dance institut Blanca, březen 2012
Jess Leanne Norris (GBA), Budapešť, Maďarsko, březen 2012
Rafaela Montanarro (BRA), Praha, červenec 2012
Nadia Sharif (USA), Praha, srpen 2012
Jenyne Butterfly (USA), Brno, září 2012
Jess Leanne Norris (GBA), Brno, listopad 2012
Michelle Stanek (USA), Brno, červenec 2013